Το πήρε πάνω του ο Αντετοκούνμπο- «Μαγική» εμφάνιση και νίκη μέσα στην Νέα Ορλεάνη - iefimerida.gr

Ο Αντετοκούνμπο καρφώνει στο καλάθι των Πέλικανς
Εκπληκτικά πράγματα και πάλι από τον Αντετοκούνμπο, στη νίκη των Μπακς επί των Πέλικανς / Φωτογραφία: AP

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έκανε θαύματα στην τρίτη περίοδο του αγώνα των Μιλγουόκι Μπακς με τους Νιου Ορλεανς Πέλινακς.

Ο Greek Freak μετά από ένα πρώτο ημίχρονο που η ομάδα του ήταν πίσω στο σκορ, πήρε μπρος επιθετικά και με επιμέρους σκορ 42-24 στην τρίτη περίοδο, κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με σκορ 120-108.

Ο Αντετοκούνμπο ήταν εξαιρετικός σε όλα τα επίπεδα, καθώς σε 33 λεπτά συμμετοχής, είχε 34 πόντους (12/17 σουτ με 1 τρίποντο και 9/13 βολές), καθώς και 17 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 1 κλέψιμο και μία τάπα.

Στο τέλος του αγώνα, όπως συνηθίζει φέτος, έβγαλε τα παπούτσια του και αφού τα υπέγραψε, τα έδωσε σε έναν πιτσιρικά που ήταν στις κερκίδες.

Το βασικό σχήμα των Μπακς τελείωσε όλο με διψήφιο αριθμό πόντων, με τον Μίντλετον να έχει 20 πόντους. Οι γηπεδούχοι που έχουν στις τάξεις τους το «next big thing» του NBA, τον Ζάιον Γουίλιαμσον, τον είδαν να περιορίζεται σημαντικά από τον Αντετοκούνμπο. Είχε μεν 20 πόντους, αλλά οι μισοί ήρθαν από βολές, καθώς τα σουτ του ήταν 5/19. Οι Μπακς έπαιξαν εξαιρετική άμυνα και έφτασαν σε άλλη μία νίκη, που τους κρατά με διαφορά στην κορυφή όλου του NBA.