Λιονέλ Μέσι: Νέο σόου με δύο γκολ στο Ίντερ Μαϊάμι-Ορλάντο [βίντεο] - iefimerida.gr

Λιονέλ Μέσι: Νέο σόου με δύο γκολ στο Ίντερ Μαϊάμι-Ορλάντο [βίντεο]

Λιονέλ Μέσι
Λιονέλ Μέσι / Φωτογραφία: GettyImages

Ο Λιονέλ Μέσι σκόραρε δις και έφθασε στα πέντε γκολ με την Ιντερ Μαϊάμι, οδηγώντας την ομάδα του σε άνετη νίκη με 3-1 επί του Ορλάντο στο Φορτ Λόντερντεϊλ της Φλόριντα, για το Λιγκ Καπ Βόρειας και Κεντρικής Αμερικής.

Στη συγκεκριμένη διοργάνωση, η ομάδα του Ντέϊβιντ Μπέκαμ μετρά τρεις νίκες σε ισάριθμες αναμετρήσεις, ενώ στην... προ Μέσι εποχή δεν είχε νικήσει στους τελευταίους 11 αγώνες της.

Ο «pulga» άνοιξε το σκορ στο 7ο λεπτό από ασίστ του Ρόμπερτ Τέιλορ, όταν σταμάτησε την μπάλα με το στήθος και σούταρε, ενώ δέκα λεπτά αργότερα η ομάδα του Ορλάντο ισοφάρισε με τον Αραούχο. Η Ιντερ Μαϊάμι πήρε εκ νέου το προβάδισμα με πέναλτι του Μαρτίνες στο 56', ενώ ο Αργεντινός παγκόσμιος πρωταθλητής διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 73ο λεπτό.