Premier League: Συνελήφθησαν 9 άτομα στο Λιντς-Γιουνάιτεντ -Αντικείμενο χτύπησε παίκτη στο κεφάλι [βίντεο] - iefimerida.gr

Επεισοδιακή ήταν η μεγάλη νίκη της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο «Ελαντ Ρόουντ» επί της Λιντς με 4-2 για την 26η αγωνιστική της Premier League.

Στο τέλος του αγώνα οπαδοί των γηπεδούχων πέταξαν αντικείμενα στον αγωνιστικό χώρο, χτυπώντας μάλιστα τον Ελάνγκα, ο οποίος πανηγύριζε το γκολ του Φρεντ.

Αμέσως μετά το ματς η αστυνομία εξέτασε τις κάμερες του γηπέδου, ταυτοποίησε τους πρωταγωνιστές του περιστατικού και προχώρησε στη σύλληψη εννέα ατόμων.

«Εγινε η ταυτοποίηση των προσώπων και προχώρησε αμέσως η σύλληψή τους», ανέφερε σχετικά ο εκπρόσωπος της αστυνομίας του Δυτικού Γιορκσάιρ.

Η Λιντς ισοφάρισε μέσα σε ένα λεπτό

Για την ιστορία, οι Μαγκουάιρ, Φερνάντες έβαλαν μπροστά τους «κόκκινους διαβόλους» με 2-0, σκορ το οποίο παρέμεινε μέχρι το ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι μπήκαν «φουριόζοι» και κατάφεραν να ισοφαρίσουν μέσα σε ένα λεπτό, με τα γκολ του Μασάντο και του Μπελόλι.

Το γκολ του Φρεντ στο 70' και του Ελάνγκα στο 88' έδωσαν τη νίκη στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Πλέον, με το τρίποντο αυτό, η Γιουνάιτεντ βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας με 46 βαθμούς, ενώ η Λιντς βρίσκεται στη 15η, έχοντας μαζέψει 23 βαθμούς.