Ligue 1: Εκανε «σεφτέ» η Παρί Σεν Ζερμέν στις καθυστερήσεις -Πρώτη νίκη σε τρεις αγώνες στο πρωτάθλημα

Βαθιά ανάσα για την Παρί Σεν Ζερμέν στην Ligue 1 η νίκη επί της Μετς / Φωτογραφία: AP

Με την… ψυχή στο στόμα, η Παρί Σεν Ζερμέν πήρε τους πρώτους της βαθμούς στο Γαλλικό πρωτάθλημα.

Η φιναλίστ του Champions League μετά από δύο σερί ήττες, κατάφερε να σημειώσει την πρώτη της νίκη, έστω και στις καθυστερήσεις. Αντίπαλος ήταν η Μετς, η οποία θα μπορούσε να έχει πάρει τη νίκη καθώς έχασε σημαντικές ευκαιρίες, αλλά τελικά ηττήθηκε με 1-0, χάρη σε γκολ του Ντράξλερ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Παρί Σεν Ζερμέν έπαιζε με πολλές απουσίες και πάλι, ενώ στο 65’ έμεινε με δέκα παίκτες εξαιτίας της αποβολή του Ντιαλό, ενώ μετά το γκολ έμεινε με 9, καθώς τραυματίστηκε ο Μπερνάτ και δεν είχε άλλες αλλαγές. Ο χρόνος όμως είχε σχεδόν τελειώσει για την Μετς που έχασε μεγάλη ευκαιρία να φύγει με ένα θετικό αποτέλεσμα από το Παρίσι.