Λιγκ Καπ βόλεϊ ανδρών: Σήμερα η ρεβάνς για την κούπα -Προβάδισμα ο ΠΑΟ, πάει για ανατροπή ο Ολυμπιακός - iefimerida.gr

Φάση από τον αγώνα βόλεϊ Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός
Φάση από τον αγώνα βόλεϊ Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός /ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: INTIMENEWS

Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται σήμερα τον Ολυμπιακό στο Μαρούσι με στόχο την πρώτη κούπα, για το Λιγκ Καπ στο βόλεϊ ανδρών.

Ο Παναθηναϊκός κοντράρεται με τον Ολυμπιακό (18:00, ERT Sports) στον επαναληπτικό της νίκης των «πράσινων» στο κλειστό του Ρέντη με 3-2 σετ. Οι γηπεδούχοι θέλουν να επιστρέψουν στις κούπες μετά από δέκα χρόνια και το Κύπελλο που κατέκτησαν το 2010. Για να τα καταφέρουν, τους αρκεί νίκη με οποιοδήποτε σκορ. Οι κερκίδες θα είναι κατάμεστες, καθώς τα 900 εισιτήρια που διατέθηκαν εξαντλήθηκαν σε ελάχιστα λεπτά. Στον αντίποδα, ο Ολυμπιακός θέλει το Λιγκ Καπ για έβδομη φορά στην ιστορία του και έκτη σερί. Για να τα καταφέρει χρειάζεται οπωσδήποτε νίκη, ενώ αν αυτή έρθει στο τάιμ μπρέικ οι δύο ομάδες θα λύσουν τις διαφορές τους σε χρυσό σετ.