La Liga: Σκόραρε ο Τάσος Δουβίκας αλλά ηττήθηκε με 3-2 η Θέλτα από την Βιγιαρεάλ [βίντεο] - iefimerida.gr

Ο Τάσος Δουβίκας σκοράρει με τη φανέλα της Θέλτα σε άλλο ματς
Ο Τάσος Δουβίκας σκοράρει με τη φανέλα της Θέλτα σε άλλο ματς / Φωτογραφία αρχείου AP

Ο Τάσος Δουβίκας σκόραρε κόντρα στη Βιγιαρεάλ αλλά η Θέλτα δεν κατάφερε να πάρει βαθμό, γνωρίζοντας την ήττα με 3-2 στη 18η αγωνιστική της La Liga.

Η Βιγιαρεάλ προηγήθηκε με τρία γκολ διαφορά στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, όμως ο Δουβίκας μείωσε για τη Θέλτα στο 52′ και πέντε λεπτά αργότερα ο Λάρσεν έκανε ξανά ντέρμπι το ματς, όμως οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να πάρουν κάτι παραπάνω από το παιχνίδι.

Η Θέλτα έμεινε έτσι στη “ζώνη” του υποβιβασμού στη “La Liga” και φαίνεται ότι θα δώσουν “μάχη” για την παραμονή τους στην κατηγορία. Ο Δουβίκας σκόραρε πάντως σε ένα ακόμη παιχνίδι και πλέον έχει τρία γκολ στην Ισπανία.

La Liga: Τα αποτελέσματα της αγωνιστικής

• Ράγιο Βαγεκάνο – Βαλένθια 0-1
  • (61′ Κανός)
  • Ατλέτικο Μαδρίτης – Χετάφε 3-3
  • (44′, 69′ πεν. Γκριεζμάν, 63′ Μοράτα – 53′, 90+3′ πεν. Μαγιοράλ, 87′ Ροντρίγκες)
  • Γρανάδα – Σεβίλλη 0-3
  • (23′ Πεντρόσα, 32′ Οκάμπος, 49′ Ράμος)
  • Μπαρτσελόνα – Αλμερία 3-2
  • (33′ Ραφίνια, 60′, 83′ Ρομπέρτο / 41′ Μπαπτιστάο, 71′ Έντγκαρ) Αθλέτικ – Λας Πάλμας 1-0 (90+4′ Ετσεβαρία)
  • Βιγιαρεάλ – Θέλτα 3-2
  • (13′ Πεντράθα, 40′ Μαντί, 48′ πεν. Παρέχο / 52′ Δουβίκας, 57′ Λάρσεν)