La Liga: Με γκολ του Λούκας Βάσκεθ στο 90+2' η Ρεάλ πέρασε από την έδρα της Αλαβές [βίντεο] - iefimerida.gr

Πανηγυρίζουν οι παίκτες της Ρεάλ τη νίκη επί της Αλαβές
Πανηγυρίζουν οι παίκτες της Ρεάλ τη νίκη επί της Αλαβές / AP

Η Ρεάλ δυσκολεύτηκε απέναντι στην Αλαβές, όμως ο Λούκας Βάσκεθ με «χρυσό γκολ» στο 92' χάρισε τη νίκη στους Μαδριλένους με 0-1 για την La Liga.

Η Ρεάλ φλέρταρε με μεγάλη γκέλα στην έδρα της Αλαβές, με τους Μαδριλένους να παίζουν με παίκτη λιγότερο από το 54', αφού ο Νάτσο Φερνάντες αντίκρισε απευθείας κόκκινη κάρτα για πάτημα σε αντίπαλο.

Οι «Μερένχες» έχασαν αρκετές ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ και όσο ο χρόνος κυλούσε το άγχος κυρίευε τους παίκτες της Ρεάλ, μέχρι να μιλήσει ο Λούκας Βάσκεθ, που στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων λύτρωσε τους Μαδριλένους σημειώνοντας το νικητήριο γκολ.