La Liga: Πήρε τη νίκη η Σεβίλλη κόντρα στη Χετάφε (1-0) - iefimerida.gr

La Liga: Πήρε τη νίκη η Σεβίλλη κόντρα στη Χετάφε (1-0)

La Liga: Πήρε τη νίκη η Σεβίλλη κόντρα στη Χετάφε (1-0)/ Φωτογραφία: Ap images

Με το αυτογκόλ του Χαμπιέρ Ετσέιτα στο 81ο λεπτό κατάφερε η Σεβίλλη να «αποδράσει» με τη νίκη (1-0) από τη δύσκολη έδρα της Χετάφε στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της La Liga.

Η ομάδα της Ανδαλουσίας ήταν καλύτερη και δικαιούνταν τους τρεις βαθμούς.

Νωρίτερα, στα τελευταία λεπτά γλίτωσε την ήττα η Βαλένθια κόντρα στην Αθλέτικ Μπιλμπάο, μέσα μάλιστα στο «Μεστάγια» (2-2). Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 26ο λεπτό με πέναλτι του Σολέρ, αλλά οι Βάσκοι κατάφεραν να γυρίσουν το ματς και να πάρουν την πρωτοπορία στο σκορ με τα τέρματα των Βιγιαλίμπρε (55') και Γκαρσία (80' πεν.).

Στη συνέχεια όμως οι «νυχτερίδες» κατάφεραν ν' αποφύγουν την ήττα με το γκολ του Μανουέλ Βαγέχο στο 83ο λεπτό.