La Liga: «Αυτοκτονία» στις καθυστερήσεις για την Ατλέτικο Μαδρίτης, 3-3 με τη Βαλένθια - iefimerida.gr

Φάση από το Βαλένθια-Ατλέτικο Μαδρίτης
Φάση από το Βαλένθια-Ατλέτικο Μαδρίτης/ Φωτογραφία: ΑΠΕ-ΜΠΕ

Η Ατλέτικο «αυτοκτόνησε» στο «Μεστάγια», καθώς δέχτηκε δύο γκολ στις καθυστερήσεις από τη Βαλένθια, μετά από συναρπαστικό ματς και έχασε δύο πολύτιμους βαθμούς (3-3), για την 13η αγωνιστική της La Liga.

Η ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε ήταν αρχικά καλύτερη και προηγήθηκε με 3-1 με τα γκολ των Σουάρες (35'), Γκριεζμάν (58') και Βρσάλικο (62'), ενώ οι γηπεδούχοι είχαν ισοφαρίσει προσωρινά στο 51ο λεπτό με το αυτογκόλ του Σάβιτς.

Μείωσαν, όμως, σε 3-2 στο δεύτερο λεπτό στις καθυστερήσεις με τον Ούγκο Ντούρο, ο οποίος στο 97' (!) έγινε το πρόσωπο της βραδιάς διαμορφώνοντας το τελικό 3-3.

Νωρίτερα, η Βιγιαρεάλ κατάφερε με μεγάλη δυσκολία να πάρει τη νίκη, στην έδρα της, κόντρα στη Χετάφε με 1-0. Η ομάδα του Ουνάι Εμερι πρόσθεσε στο ενεργητικό της τους τρεις βαθμούς, χάρη στο γρήγορο γκολ του Τρινκέιρος από το 10ο λεπτό του παιχνιδιού.