Κύπελλο Ιταλίας: Η Μπολόνια σόκαρε την Ίντερ και την απέκλεισε στους«16» της διοργάνωσης - iefimerida.gr

Η Μπολόνια απέκλεισε την Ίντερ από τους «16» του Κυπέλλου Ιταλίας
Η Μπολόνια απέκλεισε την Ίντερ από τους «16» του Κυπέλλου Ιταλίας / Φωτογραφία ΑP

Η Ίντερ βρέθηκε μπροστά στο σκορ αλλά ηττήθηκε με 2-1 από την Μπολόνια για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας και αποκλείστηκε από την διοργάνωση.

Η Ίντερ αγωνίστηκε με αρκετές αλλαγές και τα βρήκε δύσκολα κόντρα στην Μπολόνια στους «16» του Κυπέλλου Ιταλίας και το 0-0 έμεινε μέχρι το τέλους του 90λέπτου. Ο Λαουτάρο Μαρτίνες έχασε και πέναλτι στο 65ο λεπτό.

Η αναμέτρηση οδηγήθηκε έτσι στην παράταση, όπου ο Αουγκούστο άνοιξε το σκορ για τους «νερατζούρι» μόλις στο δεύτερο λεπτό, αλλά οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που πανηγύρισαν στο φινάλε. Με δύο γκολ στο 112′ και το 116′, η Μπολόνια του Λυκογιάννη έκανε μία φοβερή ανατροπή και πήρε μία ανέλπιστη πρόκριση για τα προημιτελικά του Coppa Italia.