Κύπελλο Ισπανίας: Πρόκριση -θρίλερ στα ημιτελικά για την Μπιλμπάο -Απέκλεισε στα πέναλτι την Μπέτις

Με 0% γκανιότα από το Pamestoixima.gr ο σημερινός αγώνας της La Liga Μπέτις-Γρανάδα στην αγορά «Τελικό Αποτέλεσμα» έως την έναρξή του / Φωτογραφία: twitter, Athletic Club

Ενα ματς ακόμη του κυπέλλου Ισπανίας κρίθηκε μετά το 90λεπτο και είχε… χιτσκοκικό φινάλε.

Η Αθλέτικ Μπιλμπάο εκεί που όλα έδειχναν πως θα μείνει εκτός από την Μπέτις, κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων και να στείλει το ματς στην παράταση και από εκεί στα πέναλτι, όπου και πήρε την πρόκριση (4-1 η διαδικασία των πέναλτι).

Το πρώτο ημίχρονο ήταν άκαρπο για τις δύο ομάδες, με την Μπέτις να παίρνει προβάδισμα με τον Χουάνμι στο 84’ Εκεί που όλα έδειχναν πως θα προκριθεί στα ημιτελικά, ο Ραούλ Γκαρθία στο 90+4’ ισοφάρισε και έστειλε το ματς στην παράταση. Εκεί δεν άλλαξε τίποτα και στα πέναλτι η Μπέτις αποδείχθηκε άστοχη (έχασε δύο από τα πρώτα τρία) με την Μπιλμπάο να είναι αλάνθαστη και να συνεχίζει στον θεσμό.