Κύπελλο Ελλάδος ποδοσφαίρου: «Χορταστική» ισοπαλία στα Ιωάννινα, στο 2-2 ΠΑΣ και Ατρόμητος - iefimerida.gr

Φάση από τον αγώνα ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος
Φάση από τον αγώνα ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος /ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: INTIMENEWS

ΠΑΣ Γιάννινα και Ατρόμητος έμειναν στο 2-2 απόψε στα Ιωάννινα, στο πρώτο ματς της 1ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος ποδοσφαίρου.

Ο Στρούγγης άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 24', ενώ στο 34' ο Ελευθεριάδης ισοφάρισε με πέναλτι. Στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου ο Γούτας έκανε το 1-2 με κεφαλιά, αλλά στο 68' έκανε το 2-2 για τον ΠΑΣ ο Λεό.

Δύο φορές προηγήθηκε από... αέρος ο Ατρόμητος με κεφαλιές των Στρούγγη και Γούτα, βρήκε ισάριθμες «απαντήσεις» ο ΠΑΣ με τους Ελευθεριάδη (πέναλτι) και Λέο Μπατίστ, με τους Περιστεριώτες ν΄ αποκτούν ισχνό προβάδισμα με τα εκτός έδρας γκολ που πέτυχαν.

ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος 2-2

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝIΝΑ (Α. Γιαννίκης): Αθανασίου, Οικονομόπουλος, Πήλιος, Πανουργιάς (46’ Καρτάλης), Παντελάκης, Κάργας, Νάουμετς (69’ Μιλιντσιάνου), Λιάσος, Λώλης (85’ Γροσδάνης), Ελευθεριάδης (80’ Μπρένερ), Λέο Μπατίστ (85’ Δούμτσης).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Ντ. Κάναντι): Μανδάς, Γούτας, Στρούγγης, Τομάσεβιτς, Νάτσος, Ούμπιδες (88’ Νταβιώτης), Σάλομον, Χαρίσης (88’ Οικονομίδης), Μουνίθ (72’ Ραμπέγιο), Αγκάγιεβ (72’ Τριμμάτης), Μάτιτς (78’ Μανούσος).