Κύπελλο Ελλάδας: Ο Ολυμπιακός πήρε την πρόκριση στην παράταση, 3-1 τον Παναιτωλικό [βίντεο] - iefimerida.gr

Ο Μασούρας πανηγυρίζει το γκολ του
Ο Μασούρας πανηγυρίζει το γκολ του / Φωτογραφία: Eurokinissi / ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ

Ο Ολυμπιακός κέρδισε τον Παναιτωλικό στην παράταση με 3-1 και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

Συγκλονιστικό ματς στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» γεμάτο συγκινήσεις και ανατροπές. Οι «ερυθρόλευκοι» προηγήθηκαν νωρίς με το παρθενικό γκολ του Φατιγκά, μόλις στο 6ο λεπτό.

Ο Ολυμπιακός φαινόταν πως θα κρατήσει το σκορ πρόκρισης μέχρι το τέλος του αγώνα. Ωστόσο, ο Νίκος Καρέλης είχε άλλη άποψη, αφού ισοφάρισε με προβολή και έτσι όλα έδειχναν πως θα αφήσει στα... κρύα του λουτρού τους Πειραιώτες.

Ο MVP του αγώνα όμως, Γιώργος Μασούρας, ήρθε σαν από μηχανής θεός και έστειλε το ματς στην παράταση λίγα λεπτά αργότερα.

Στα έξτρα λεπτά της αναμέτρησης, οι «ερυθρόλευκοι» είχαν το πλεονέκτημα καθώς οι Αγρινιώτες είχαν μείνει με δέκα παίκτες μετά την αποβολή του Ντουάρτε. Ο... Αγρινιώτης στην καταγωγή Μασούρας έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα εκ νέου στο 115', δίνοντας τη μεγάλη νίκη πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.