Κύπελλο Αγγλίας: Επεισόδια και προσωρινή διακοπή στο ματς Γουέστ Μπρομ-Γουλβς [βίντεο] - iefimerida.gr

Επεισόδια και διακοπή στο ματς Γουέστ Μπρομ-Γουλβς, για το Κύπελλο Αγγλίας
Επεισόδια και διακοπή στο ματς Γουέστ Μπρομ-Γουλβς, για το Κύπελλο Αγγλίας / Φωτογραφία: X

Διεκόπη προσωρινά λόγω σοβαρών επεισοδίων το σημερινό ματς στο «Χόθορνς» μεταξύ της Γουέστ Μπρομ και της Γουλβς για τον 4ο γύρο του Κυπέλλου Αγγλίας.

Στο 80ό λεπτό της αναμέτρησης, λίγο μετά αφού είχαν διπλασιάσει τα τέρματά τους οι φιλοξενούμενοι (0-2), ξέσπασαν επεισόδια στις κερκίδες, σε δύο διαφορετικά σημεία.

Σύμφωνα με αγγλικά ΜΜΕ, κάποιοι οπαδοί της Γουλβς είχαν μπει σε χώρους που προορίζονταν για τους φιλάθλους των γηπεδούχων και οι πανηγυρισμοί τους προκάλεσαν τα επεισόδια.

Ο διαιτητής του ματς, Τόμας Μπράμαλ, αποφάσισε να διακόψει το παιχνίδι λόγω της αναταραχής και λίγα λεπτά μετά οι παίκτες των δύο ομάδων πήγαν στα αποδυτήρια, μέχρι να αποκατασταθεί η ηρεμία, ενώ άνδρες της ασφάλειας του γηπέδου, αλλά και αστυνομικοί προσπαθούσαν να σταματήσουν τα επεισόδια.

Να σημειωθεί πως ο αμυντικός της Γουέστ Μπρομ, Κάιλ Μπάρτλεϊ, έσπευσε να πάρει το παιδί του από την κερκίδα, ανήσυχος για την έκταση των επεισοδίων.

Εν τέλει, το ματς συνεχίστηκε και ολοκληρώθηκε.