Μια ανάσα από το triple double ο Αντετοκούνμπο στη νέα νίκη των Μπακς - iefimerida.gr

Μια ανάσα από το triple double ο Αντετοκούνμπο στη νέα νίκη των Μπακς

O Αντετοκούνμπο βάζει πάνω του πετσέτα
Αλλη μία εύκολη νίκη για τους Μπακς με γεμάτο στατιστικό από τον Αντετοκούνμπο / Φωτογραφία: AP

Μία ακόμη εύκολη νίκη για τους Μιλγουόκι Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο...

O Ελληνας άσος έφτασε μία ασίστ μακριά από ένα νέο triple double, στο παιχνίδι με τους Ιντιάνα Πέισερς όπου η ομάδα του επικράτησε με σκορ 117-89 και έφτασε τις 27 νίκες σε 31 παιχνίδια.

Ο Greek Freak στο πρώτο ημίχρονο κινήθηκε σε ρηχά νερά, όμως στο δεύτερο πήρε από το χέρι την ομάδα του και εκεί που το παιχνίδι πήγαινε πόντο πόντο, εκτόξευσε την διαφορά πάνω από τους 20 πόντους, για να κερδίσουν τελικά με 28 διαφορά. Το επί μέρους σκορ στο δεύτερο ημίχρονο μάλιστα, ήταν 58-34.

Ο Αντετοκούνμπο σε 31 λεπτά αγώνα, είχε 18 πόντους με 8/17 σουτ (1 τρίποντο) και 1/2 βολές, καθώς και 19 ριμπάουντ, 9 ασίστ, 2 κλεψίματα και 2 τάπες. Πρώτος σκόρερ της ομάδας του ήταν ο Γουέσλι Μάθιους με 19, ενώ 17 είχαν οι Λόπεζ και Χιλ.

Για τους ηττημένους, 19 πόντους είχε ο Σαμπόνις. Με αυτή τη νίκη οι Μπακς έφτασαν τις 21 νίκες στα τελευταία 22 ματς.

NBA: Τα αποτελέσματα της βραδιάς

• Τορόντο - Ντάλας 110-107
  • Μιλγουόκι - Ιντιάνα 117-89
  • Βοστώνη - Σάρλοτ 119-93
  • Οκλαχόμα - Λ.Α. Κλίπερς 118-112
  • Λ.Α. Λέικερς- Ντένβερ 104-128