Καράτε: Δευτεραθλητής Ευρώπης ο Γιώργος Τζάνος - iefimerida.gr

Καράτε: Δευτεραθλητής Ευρώπης ο Γιώργος Τζάνος

Καράτε: Δευτεραθλητής Ευρώπης ο Γιώργος Τζάνος / Φωτογραφία: Facebook

Δευτεραθλητής Ευρώπης Ανδρών αναδείχθηκε στο Καράτε ο Γιώργος Τζάνος, στο πλαίσιο της διεξαγωγής του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος στη Γουαδαλαχάρα της Ισπανίας.

Ο Έλληνας πρωταθλητής βρέθηκε στον μεγάλο τελικό στα +84κ KUMITE, για την διεκδίκηση του χρυσού μεταλλίου, όμως ηττήθηκε από τον Γάλλο Μεχντί Φιλαλί και πλασαρίστηκε στην 2η θέση.

Το Σάββατο (25/3) είχαμε άλλα δύο μετάλλια για την Ελλάδα με τον Κωνσταντίνο Μαστρογιάννη στα -84κ. και την Κωνσταντίνα Χρυσοπούλου, όπου κατέκτησαν αμφότεροι το χάλκινο.