Ηττα για τους Μπακς στην ματσάρα με τους Μπρούκλιν Νετς -Εξαιρετικός ο Αντετοκούνμπο με 34 πόντους - iefimerida.gr

Ο Χάρντεν σουτάρει μπροστά από τους παίκτες των Μπακς
Ο Χάρντεν βγήκε νικητής από την μονομαχία με τον Αντετοκούνμπο / Φωτογραφία: AP

Σε ένα εκπληκτικό παιχνίδι, με εναλλαγές στο σκορ, οι Μιλγουόκι Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο, έφυγαν ηττημένοι από την έδρα των Μπρούκλιν Νετς με 125-123.

Οι δύο ομάδες άλλαζαν προβάδισμα συνεχώς στο παιχνίδι, με τους Νετς να ξεφεύγουν με 11 πόντους στην τρίτη περίοδο, αλλά το Μιλγουόκι να βρίσκει απαντήσεις και να περνάει μπροστά λίγο πριν το τέλος της αναμέτρησης. Ενας καταιγισμός από τρίποντα στα τελευταία λεπτά έφερε το ματς στην κόψη του ξυραφιού. Το τρίποντο του Ντουράντ έφερε προβάδισμα στο Μπρούκλιν με δύο πόντους, με τον Μίντλετον να αστοχεί στην τελευταία επίθεση του αγώνα.

Οσον αφορά τον Αντετοκούνμπο, έπαιζε λες και ήταν… τελικός το συγκεκριμένο παιχνίδι απέναντι στους Χάρντεν και Ντουράντ.

Ηταν εξαιρετικός με 34 πόντους (13/26 σουτ με 2 τρίποντα και 6/8 βολές), 12 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 2 κλεψίματα, με τους Μίντλετον (25π.) και Χόλιντεϊ (22π.) να κάνουν ότι μπορούν για να δώσουν τη νίκη στην ομάδας τους.

Οι Χάρντεν (34 π., 12 ασίστ) και Ντουράντ (30π.) ωστόσο ήταν αυτοί που χαμογέλασαν στο τέλος ενός εκ των πιο συναρπαστικών αγώνων της φετινής σεζόν στο NBA.