Ιταλία: Ανατροπή... πρωταθλήτριας για τη Γιουβέντους, 3-1 την Αταλάντα - iefimerida.gr

Ιταλία: Ανατροπή... πρωταθλήτριας για τη Γιουβέντους, 3-1 την Αταλάντα

Ιταλία: Ανατροπή... πρωταθλήτριας για τη Γιουβέντους, 3-1 την Αταλάντα -Φωτογραφία: AP

Η Γιουβέντους ξεπέρασε τον «σκόπελο» του Μπέργκαμο, αφού πρώτα κινδύνεψε με... ναυάγιο.

Η «βέκια σινιόρα» νίκησε 3-1 με ανατροπή την Αταλάντα στο «Gewiss Stadium», στην εναρκτήρια συνάντηση της 13ης αγωνιστικής στην Ιταλία και αποσπάστηκε 4 βαθμούς από την Ίντερ, που παίζει απόψε στο Τορίνο με την «γκρανάτα». Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Ρόμπιν Γκόσενς στο ξεκίνημα του β΄ ημιχρόνου και διατήρησαν το προβάδισμα έως το 74ο λεπτό, όταν το συγκρότημα του Μαουρίτσιο Σάρι ισοφάρισε με τον Γκονζάλο Ιγκουαΐν. Ο Αργεντινός στράικερ ήταν εκείνος που έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του στο 82΄, για να διαμορφώσει το τελικό σκορ ο Πάουλο Ντιμπάλα στις καθυστερήσεις.