Ισόπαλος (2-2) με τη Μπεσίκτας αναδείχθηκε ο «διπρόσωπος» Παναθηναϊκός - iefimerida.gr

Ισόπαλος (2-2) με τη Μπεσίκτας αναδείχθηκε ο «διπρόσωπος» Παναθηναϊκός

Με δύο πρόσωπα εμφανίστηκε ο Παναθηνϊκός
Με δύο πρόσωπα εμφανίστηκε ο Παναθηνϊκός -Φωτογραφία: Eurokinissi

Με πολλά προβλήματα στην άμυνα στο πρώτο ημίχρονο και ένα εντελώς διαφορετικό πρόσωπο στο δεύτερο, ο Παναθηναϊκός αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2 με την Μπεσίκτας στην Κωνσταντινούπολη.

Όπως συνέβη και στο τεστ του περασμένου Σαββάτου με την Γαλατασαράι (2-1), έτσι και σήμερα (10/08) οι «πράσινοι» βρέθηκαν γρήγορα να κυνηγούν το σκορ (0-2), στη συνέχεια αφυπνίστηκαν, έχασαν πολλές ευκαιρίες (κυρίως με τον Μακέντα) και τελικά με εξαιρετική εμφάνιση στην επανάληψη κατάφεραν να ισοφαρίσουν με πρωταγωνιστή τον Δώνη, ο οποίος πέτυχε και τα 2 τέρματα της ομάδας του, στο 62' και το 80'.