Ισόπαλη 1-1 με την Ιρλανδία η Εθνική Γυναικών - iefimerida.gr

Ισόπαλη 1-1 με την Ιρλανδία η Εθνική Γυναικών

Η Εθνική ομαδα ποδοσφαίρου γυναικών
Η Εθνική ομαδα ποδοσφαίρου γυναικών /ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: EUROKINISSI

Με γκολ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων από τη Σπυριδωνίδου η Εθνική ομάδα ποδοσφαίρου γυναικών πήρε ισοπαλία από την Ιρλανδία 1-1 σε παιχνίδι για τα προκριματικά του ΕURO 2021.

Οι Ελληνίδες έπαιξαν με δύναμη, πάθος και σωστή τακτική απέναντι σε μία ισχυρή αντίπαλο με αρκετές επαγγελματίες παίκτριες. Οι φιλοξενούμενες άνοιξαν το σκορ με πανέμορφο τέρμα της Μπάρετ η οποία μέσα από την περιοχή κρέμασε την Παπακωνσταντίνου. Η Ελλάδα όμως δεν το έβαλε κάτω και πάλεψε για να πετύχει ένα τέρμα. Αυτό ήρθε στο 90+3' όταν η Σπυριδωνίδου μέσα από την περιοχή με όμορφο πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

Ελλάδα-Ιρλανδία 1-1

Ελλάδα: Παπακωνσταντίνου, Κυνοσίδου, Γκάτσου, Κυδωνάκη (61΄ Σαρρή), Κακαμπούκη (70΄ Καλδαρίδου), Σιδηρά, Χατζηγιαννίδου, Μωραΐτου (83΄ Σπυριδωνίδου), Μάρκου, Χατζηνικολάου, Κοκοβιάδου.

Ιρλανδία: Χούριχαν, Φιν, Κουΐν, Φάχευ, Κάλντγουελ, Κίερναν, Μπάρετ (82΄Ρος), Ο΄Σάλιβαν, Μακκέιμπ, Ράσελ (46΄ Κίναν), Γουΐλαν.