Η Φούλαμ επέστρεψε στην Premier League -Κέρδισε 2-1 την Μπρέντφορντ στον τελικό των μπαράζ ανόδου [βίντεο]

Ο Τζο Μπράιαν έστειλε την Φούλαμ στην Premier League / Φωτογραφία: AP

Η Φούλαμ συμπλήρωσε το «παζλ» των ομάδων που πήραν την άνοδο από την Championship στην Premier League.

Η ομάδα του δυτικού Λονδίνου, κέρδισε την Μπρέντφορντ στον τελικό του Γουέμπλεϊ με 2-1 στην παράταση, έπειτα από ένα συναρπαστικό ματς και επιστρέφει έτσι στην μεγάλη κατηγορία, μαζί με την Λιντς και την Γουέστ Μπρόμγουιτς.

Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Τζο Μπράιαν, ο οποίος με δύο τέρματα, ένα στο 105’ (μεγάλη γκάφα του τερματοφύλακα της Μπρένφορντ στο γκολ) με εκτέλεση φάουλ και ένα στο 117’, έδωσε την άνοδο στην ομάδα του, παρά την μείωση του σκορ από τον Ντάλσγκραντ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η άνοδος για την Φούλαμ θα φέρει και τεράστια έσοδα στην ομάδα, καθώς για την άνοδο στην Premier League, η ομάδα θα εισπράξει περίπου 150 εκατομμύρια ευρώ!