Χάντμπολ: Ο Ολυμπιακός κατέκτησε το πρωτάθλημα, κέρδισε την ΑΕΚ μέσα στο ΟΑΚΑ - iefimerida.gr

Χάντμπολ: Ο Ολυμπιακός κατέκτησε το πρωτάθλημα, κέρδισε την ΑΕΚ μέσα στο ΟΑΚΑ

Ο Ολυμπιακός πανηγυρίζει μέσα στο ΟΑΚΑ επί της ΑΕΚ
Ο Ολυμπιακός κατέκτησε τον τίτλο /ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: EUROKINISSI

Ο Ολυμπιακός είναι για 2η σερί σεζόν πρωταθλητής στην Α1 χάντμπολ καθώς στον επεισοδιακό τελικό επικράτησε στο ΟΑΚΑ της ΑΕΚ με 28-21.

Απόλυτος κυρίαρχος για ακόμα μία χρονιά στο χάντμπολ ο Ολυμπιακός που στον 4ο τελικό με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ επικράτησε με σκορ 28-21. Στέφθηκε έτσι πρωταθλητής για 2η συνεχή χρονιά και ενώ πήρε το νταμπλ αφού είχε κερδίσει και το Κύπελλο. Ο Ολυμπιακός στο παιχνίδι που σημαδεύτηκε από επεισόδια και εισβολή οπαδών, οδηγώντας έτσι σε διακοπή αρκετών λεπτών στο β' μέρος, είχε το προβάδισμα σε όλη την διάρκεια του ματς.