Απίστευτος Γκουαρδιόλα: Κλώτσησε μπουκάλι στον πάγκο της Λιντς και έτρεξε να ζητήσει συγγνώμη [βίντεο] - iefimerida.gr

Ο προπονητής της Μάντσεστερ Σίτι, Πεπ Γκουαρδιόλα, κλωτσά μπουκάλι προς τον πάγκο της Λιντς / Φωτογραφία: Screenshot

Ο Πεπ Γκουαρδιόλα «ξέφυγε» κατά τη διάρκεια της νίκης της Μάντσεστερ Σίτι με 3-1 επί της Λιντς Γιουνάιτεντ, με συνέπεια να κλωτσήσει ένα μπουκάλι στον πάγκο της Λιντς.

Η Σίτι έδειχνε σχετικά άνετη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, χάρη σε γκολ του Ρόντρι στο πρώτο ημίχρονο και μια «ντοπιέτα» του Έρλινγκ Χάαλαντ.

Ο Στρούικ έβαλε ξανά τη Λιντς στο παιχνίδι, με 17 λεπτά να απομένουν για τη λήξη, ενώ η ομάδα του Μαρς κατάφερε να δημιουργήσει μερικές ακόμα ευκαιρίες. Ο Τζο Γκέλχαρντ έφτασε κοντά στο 3-2, ενώ ο Σαμ Γκρίνγουντ έχασε επίσης μια σπουδαία ευκαιρία.

Ο Γκουαρδιόλα απογοητεύτηκε αφού είδε την ομάδα του να «πουλά» όλο και πιο συχνά την κατοχή της μπάλας στους γηπεδούχους.

Πέταξε το μπουκάλι του στο έδαφος, θυμωμένος, και δευτερόλεπτα αργότερα το κλώτσησε με αρκετή δύναμη προς τον πάγκο των γηπεδούχων. Συνειδητοποιώντας τι είχε κάνει, ο Γκουαρδιόλα έτρεξε πιάνοντας το κεφάλι του για να ζητήσει συγγνώμη.