Γκολάρα ο Γιακουμάκης με τη Σέλτικ -Σε φιλικό κόντρα στην Μπάνικ Οστράβας - iefimerida.gr

Γκολάρα ο Γιακουμάκης με τη Σέλτικ -Σε φιλικό κόντρα στην Μπάνικ Οστράβας

Ο Γιώργος Γιακουμάκης
Ο Γιώργος Γιακουμάκης / Φωτογραφία: Twitter

Ο Γιώργος Γιακουμάκης ήταν ο πρωταγωνιστής στη φιλική αναμέτρηση της Σέλτικ κόντρα στην Μπάνικ Οστράβας.

Ο Έλληνας επιθετικός πέτυχε ένα εντυπωσιακό γκολ με γυριστό σουτ στο 48ο λεπτό της αναμέτρησης, «γράφοντας» το 3-1 για τους Κέλτες μόλις τρία λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο. Το φιλικό έληξε με τελικό σκορ 4-2 υπέρ των Σκωτσέζων κόντρα στους Τσέχους.

Ο Γιακουμάκης είναι έτοιμος να συνεχίσει την πορεία του με την ομάδα της Γλασκώβης από εκεί που τερμάτισε την προηγούμενη σεζόν. Ο πρώτος σκόρερ του σκωτσέζικου πρωταθλήματος την περασμένη σεζόν χρειάστηκε μόλις τρία λεπτά για να βρει τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα, με εντυπωσιακό μάλιστα τρόπο. Ένα φοβερό γυριστό...