Γεμάτη εμφάνιση από τον Βεζένκοφ και νίκη για τους Κινγκς -Δείτε τις καλύτερες στιγμές του - iefimerida.gr

Ο Σάσα Βεζένκοφ με τη φανέλα του Σακραμέντο
Ο Σάσα Βεζένκοφ με τη φανέλα του Σακραμέντο / Φωτογραφία: ASSOCIATED PRESS

Ο Σάσα Βεζένκοφ αρχίζει να προσαρμόζεται στις απαιτήσεις του ΝΒΑ, όπως έδειξε με την πολύ καλή απόδοση που είχε στην νίκη των Σακραμέντο Κινγκς επί των Γιούτα Τζαζ με 116-113, σε φιλική αναμέτρηση για την preseason του κορυφαίου πρωταθλήματος στον πλανήτη.

Ο 28χρονος φόργουορντ επελέγη για την αρχική πεντάδα των «Βασιλιάδων» και παρά το γεγονός ότι στο πρώτο ημίχρονο δεν έκανε αισθητή την παρουσία του, στην τρίτη περίοδο ήταν εξαιρετικός και τελείωσε τον αγώνα με 13 πόντους, έξι ριμπάουντ σε 19 λεπτά συμμετοχής.

Κορυφαίοι σκόρερ για τους νικητές, ήταν οι Μαλίκ Μονκ (23π.) και Κόλμπι Τζόουνς (19π.), ενώ από την ομάδα της Γιούτα, ξεχώρισαν οι Τέιλεν Χόρτον-Τάκερ και Κόλιν Σέξτον, με 26 και 24 πόντους, αντίστοιχα.