Φετφατζίδης: Ντεμπούτο με τρομερό γκολ στο Κατάρ [βίντεο] - iefimerida.gr

Φετφατζίδης: Ντεμπούτο με τρομερό γκολ στο Κατάρ [βίντεο]

Ο Γιάννης Φετφατζίδης στο ντεμπούτο του με την Αλ Κορ
Ο Γιάννης Φετφατζίδης στο ντεμπούτο του με την Αλ Κορ / Φωτογραφία: Twitter Al-khor SC

Το ντεμπούτο του Γιάννη Φετφατζίδη στο πρωτάθλημα του Κατάρ με τη φανέλα της Αλ-Κορ συνοδεύτηκε με ένα τρομερό γκολ, αλλά και… ήττα.

Η ομάδα του διεθνούς 30χρονου μεσοεπιθετικού ηττήθηκε εκτός έδρας με 2-1 από την Αλ-Χαριτιγιάτ και παρέμεινε στα πολύ χαμηλά… του βαθμολογικού πίνακα (11η θέση).

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Οσμάν στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, ο Φετφατζίδης ισοφάρισε στο 55’ για την Αλ-Κορ, όμως στο 85’ ο Τιμπερκανίνε διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.