Φενέρμπαχτσε: Παραμένει «ζωντανή» για τον τίτλο με πρωταγωνιστή τον Πέλκα - iefimerida.gr

Φενέρμπαχτσε: Παραμένει «ζωντανή» για τον τίτλο με πρωταγωνιστή τον Πέλκα

Ο Δημήτρης Πέλκας
Ο Δημήτρης Πέλκας/ Φωτογραφία: Intime news

Ο Δημήτρης Πέλκας κρατάει «ζωντανή» τη Φενέρμπαχτσε στη διεκδίκηση του τίτλου στο τουρκικό πρωτάθλημα.

Το γκολ του διεθνούς μεσοεπιθετικού στο 57ο λεπτό, έδωσε στη Φενέρ δύσκολη εκτός έδρας νίκη με 2-1 επί της απερχόμενης πρωταθλήτριας Μπασακσεχίρ και την έφερε στο -2 από την πρωτοπόρο Μπεσίκτας (η οποία έχει ένα παιχνίδι λιγότερο).

Ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ αγωνίστηκε σε όλο το 90λεπτο και ήταν από τους κορυφαίους της αναμέτρησης, είναι δε χαρακτηριστικό ότι ήταν ο μόνος απο τους βασικούς μεσοεπιθετικούς που δεν αντικαταστάθηκε από τον Εμρέ Μπελόζογλου. Να σημειωθεί ότι οι γηπεδούχοι έχασαν πέναλτι στο 88΄ με τον Βίσκα.