FA Cup: Ξέσπασε στο β' ημίχρονο η Τσέλσι και συνέτριψε με 4-0 την Πρέστον [βίντεο] - iefimerida.gr

Τσέλσι-Πρέστον, FA Cup
Τσέλσι-Πρέστον, FA Cup / Φωτογραφία: AP

Η Τσέλσι χρειάστηκε σχεδόν μία ώρα αγώνα για να λυγίσει την άμυνα της Πρέστον, αλλά όταν το κατάφερε πήρε… φόρα και έφτασε σε ένα εμφατικό 4-0, που της έδωσε την πρόκριση για τους «32» του FA Cup.

Ο Αρμάντο Μπρόχα ήταν αυτός που έλυσε το «γόρδιο δεσμό» στο 58΄, για να πάρουν… σειρά ο Τιάγκο Σίλβα, ο Ραχίμ Στέρλινγκ και ο Εντσο Φερνάντες, που διαμόρφωσαν το τελικό σκορ.

Η Αστον Βίλα, που εντυπωσιάζει στην Premier League, χρειάστηκε από την πλευρά της ένα γκολ του Κας στο 87΄ για να κάμψει την αντίσταση της Μίντλεσμπρο στο «Ρϊβερσαϊντ» (1-0).

Τα αποτελέσματα και το υπόλοιπο πρόγραμμα του 3ου γύρου στο Κύπελλο Αγγλίας έχουν ως εξής:

• Κρίσταλ Πάλας-Έβερτον 0-0
  • Μπρέντφορντ-Γουλβς 1-1
  • Φούλαμ-Ρόδεραμ 1-0
  • Τότεναμ-Μπέρνλι 1-0
  • Γουίμπλεντον-Ίπσουιτς 1-3
  • Μίλγουολ-Λέστερ 2-3
  • Κόβεντρι-Όξφορντ Γιουνάιτεντ 6-2
  • Μέιντστοουν-Στίβενεϊτζ 1-0