Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα βόλεϊ: Σημαντική νίκη για την Ελλάδα με 3-1 σετ επί της Ρουμανίας - iefimerida.gr

Αθλητές της Εθνικής ομάδας βόλεϊ ανδρών
Νίκη για την Εθνική ανδρών /Φωτογραφία: Twitter

Η Εθνική ομάδα βόλεϊ των ανδρών σημείωσε την πρώτη νίκη της στα τελικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος!

Και συγκεκριμένα στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του Α΄ ομίλου, που φιλοξενείται στο Μονπελιέ. Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα επιβλήθηκε με 3-1 της Ρουμανίας και αρκεί μια νίκη μια οποιοδήποτε σκορ στον αυριανό αγώνα (17/9) με την Πορτογαλία, προκειμένου να προκριθεί στην επόμενη φάση της διοργάνωσης. Τα σετ (πρώτη η τυπικά γηπεδούχος Ρουμανία): 25-23, 24-26, 25-25, 21-25.