fbpx Europa League: Σημαντικά ματς απόψε, ξεκαθαρίζουν τα πράγματα για την πρόκριση | ΣΠΟΡ | iefimerida.gr
×
ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ
Tο iefimerida.gr δημοσιεύει άμεσα κάθε σχόλιο. Ωστόσο δεν υιοθετούμε τις απόψεις αυτές καθώς εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή. Σχόλια με ύβρεις διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση. Χρήστες που δεν τηρούν τους όρους χρήσης αποκλείονται.
ΣΠΟΡ
ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Europa League: Σημαντικά ματς απόψε, ξεκαθαρίζουν τα πράγματα για την πρόκριση

Ποδοσφαιριστής της Αρσεναλ
26|11|2020 | 12:13
Σημαντικό παιχνίδι σήμερα για την Αρσεναλ

Πολύ σημαντικές αναμετρήσεις περιλαμβάνει απόψε το πρόγραμμα του Europa League.

Στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της διοργάνωσης, πέρα από τα παιχνίδια των ελληνικών ομάδων και των αντιπάλων τους, υπάρχουν αναμετρήσεις που θα μπορούσαν κάλλιστα να είναι και για… σεντόνι. Συγκεκριμένα, η Άρσεναλ δοκιμάζεται στην έδρα της Μόλντε, η Σταντάρ Λιέγης υποδέχεται την Λεχ Πόζναν και για τον ίδιο όμιλο υπάρχει το παιχνίδι Ρέιντζερς-Μπενφίκα.

Η Νάπολι, που θρηνεί για το χαμό του Μαραντόνα, φιλοξενεί την Ριέκα από την Κροατία, ενώ η Άλκμααρ αντιμετωπίζει εντός έδρας την Σοσιεδάδ και η Σπάρτα Πράγας θα παίξει με την Σέλτικ.

Η Μίλαν χωρίς τον Ζλάταν παίζει με τη Λιλ και η Μακάμπι Τελ Αβίβ του Γιώργου Δώνη υποδέχεται την ισπανική Βιγιαρεάλ. Η Τότεναμ του Ζοσέ Μουρίνιο αναμένεται να έχει εύκολο έργο απέναντι στην Λουντογκόρετς και η ΤΣΣΚΑ Μόσχας υποδέχεται την Φέγενορντ.

Το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής των ομίλων του Europa League

1ος όμιλος

  • 19:55 ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία)-Γιουνγκ Μπόις (Ελβετία)    
  • 22:00 Κλουζ (Ρουμανία)-Ρόμα (Ιταλία)                     

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                  Αγ.  Ν-Ι-Η  Γκολ  Β.

  1. Ρόμα               3   2-1-0  7-1   7
  2. Γιουνγκ Μπόις      3   1-1-1  5-3   4
  3. Κλουζ              3   1-1-1  3-6   4
  4. ΤΣΣΚΑ Σόφιας       3   0-1-2  0-5   1

2ος όμιλος

  • 19:55 Μόλντε (Νορβηγία)-Άρσεναλ (Αγγλία)                   
  • 22:00 Ντάνταλκ (Ιρλανδία)-Ραπίντ Βιένης (Αυστρία)        

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                  Αγ. Ν-Ι-Η  Γκολ  Β.

  1. Άρσεναλ            3  3-0-0  9-2   9
  2. Μόλντε             3  2-0-1  4-5   6
  3. Ραπίντ Βιένης      3  1-0-2  5-6   3
  4. Ντάνταλκ           3  0-0-3  4-9   0

3ος όμιλος

  • 22:00 Λεβερκούζεν (Γερμανία)-Χάποελ Μπερ Σέβα (Ισραήλ)    
  • 22:00 Νις (Γαλλία)-Σλάβια Πράγας (Τσεχία)                 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                  Αγ.  Ν-Ι-Η  Γκολ  Β.

  1. Σλάβια Πράγας      3   2-0-1   5-5   6
  2. Λεβερκούζεν        3   2-0-1  10-5   6
  3. Νις                3   1-0-2   5-9   3
  4. Χάποελ Μπερ Σέβα   3   1-0-2   5-6   3

4ος Όμιλος

  • 22:00 Σταντάρ Λιέγης (Βέλγιο)-Λεχ Πόζναν (Πολωνία)        
  • 22:00 Ρέιντζερς (Σκωτία)-Μπενφίκα (Πορτογαλία)            

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                  Αγ.  Ν-Ι-Η  Γκολ   Β.

  1. Ρέιντζερς          3   2-1-0   6-3   7
  2. Μπενφίκα           3   2-1-0  10-5   7
  3. Λεχ Πόζναν         3   1-0-2   5-6   3
  4. Σταντάρ Λιέγης     3   0-0-3   1-8   0

5ος όμιλος

  • 22:00 Αϊντχόφεν (Ολλανδία)-ΠΑΟΚ (Ελλάδα)                  
  • 22:00 Γρανάδα (Ισπανία)-Ομόνοια (Κύπρος)                  

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                  Αγ.  Ν-Ι-Η  Γκολ  Β.

  • Γρανάδα            3   2-1-0   4-1  7
  • ΠΑΟΚ               3   1-2-0   5-2  5
  • Αϊντχόφεν          3   1-0-2   4-7  3
  • Ομόνοια            3   0-1-2   2-5  1

6ος όμιλος

  • 22:00 Νάπολι (Ιταλία)-Ριέκα (Κροατία)                     
  • 22:00 Άλκμααρ (Ολλανδία)-Σοσιεδάδ (Ισπανία)               

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                  Αγ.  Ν-Ι-Η  Γκολ  Β.

  1. Αλκμααρ            3   2-0-1  5-2   6
  2. Νάπολι             3   2-0-1  3-2   6
  3. Σοσιεδάδ           3   2-0-1  2-1   6
  4. Ριέκα              3   0-0-3  2-7   0

7ος όμιλος

  • 19:55 Μπράγκα (Πορτογαλία)-Λέστερ (Αγγλία)                
  • 19:55 ΑΕΚ (Ελλάδα)-Ζόρια Λουχάνσκ (Ουκρανία)              

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                  Αγ.  Ν-Ι-Η  Γκολ  Β.

  1. Λέστερ             3   3-0-0  9-1   9
  2. Μπράγκα            3   2-0-1  5-5   6
  3. ΑΕΚ                3   1-0-2  5-6   3
  4. Ζόρια Λουχάνσκ     3   0-0-3  2-9   0

8ος όμιλος

  • 19:55 Σπάρτα Πράγας (Τσεχία)-Σέλτικ (Σκωτία)              
  • 19:55 Λιλ (Γαλλία)-Μίλαν (Ιταλία)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                  Αγ.  Ν-Ι-Η  Γκολ  Β.

  1. Λιλ                3   2-1-0  9-3   7
  2. Μίλαν              3   2-0-1  6-4   6
  3. Σπάρτα Πράγας      3   1-0-2  5-8   3
  4. Σέλτικ             3   0-1-2  4-9   1

9ος όμιλος

  • 19:55 Καραμπάχ (Αζερμπαϊτζάν)-Σίβασπορ (Τουρκία)          
  • 19:55 Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Βιγιαρεάλ (Ισπανία)       

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                  Αγ.  Ν-Ι-Η  Γκολ  Β.

  1. Βιγιαρεάλ          3   3-0-0  12-4  9
  2. Μακάμπι Τελ Αβίβ   3   2-0-1   3-5  6
  3. Σίβασπορ           3   1-0-2   6-7  3
  4. Καραμπάχ           3   0-0-3   1-6  0

10ος όμιλος

  • 19:55 Λίντσερ (Αυστρία)-Αντβέρπ (Βέλγιο)                  
  • 22:00 Τότεναμ (Αγγλία)-Λουντογκόρετς (Βουλγαρία)          

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                  Αγ.  Ν-Ι-Η  Γκολ  Β.

  1. Τότεναμ            3   2-0-1  6-2   6
  2. Αντβέρπ            3   2-0-1  3-2   6
  3. Λίντσερ            3   2-0-1  5-6   6
  4. Λουντογκόρετς      3   0-0-3  5-9   0

11ος Όμιλος

  • 19:55 ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Φέγενορντ (Ολλανδία)           
  • 19:55 Βόλφσμπεργκερ (Αυστρία)-Ντιναμό Ζάγκρεμπ (Κροατία)  

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                  Αγ.  Ν-Ι-Η  Γκολ  Β.

  1. Ντιναμό Ζάγκρεμπ   3   1-2-0  1-0   5
  2. Βόλφσμπεργκερ      3   1-1-1  5-3   4
  3. Φέγενορντ          3   1-1-1  4-5   4
  4. ΤΣΣΚΑ Μόσχας       3   0-2-1  2-4   2

12ος Όμιλος

  • 19:55 Σλόβαν Λίμπερετς (Τσεχία)-Χοφενχάιμ (Γερμανία)      
  • 19:55 Γάνδη (Βέλγιο)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)             

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                  Αγ.  Ν-Ι-Η   Γκολ  Β.

  1. Χοφενχάιμ          3   3-0-0  11-1   9
  2. Ερυθρός Αστέρας    3   2-0-1   7-4   6
  3. Σλόβαν Λίμπερετς   3   1-0-2   2-10  3
  4. Γάνδη              3   0-0-3   2-7   0
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ
ΣΧΟΛΙΑ