Europa League: Ο ΑΠΟΕΛ με 1-4 μέσα στην έδρα της Καϊσάρ προκρίθηκε [βίντεο] - iefimerida.gr

Europa League: Ο ΑΠΟΕΛ με 1-4 μέσα στην έδρα της Καϊσάρ προκρίθηκε [βίντεο]

Φάση από τον αγώνα ΑΠΟΕΛ-Καϊσάρ

Ο ΑΠΟΕΛ, παρά το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, πήρε την πρόκριση για τον γ' προκριματικό γύρο του Europa League επικρατώντας με 4-1 της Καϊσάρ εκτός έδρας.

Ο ΑΠΟΕΛ δεν «μάσησε» από το γκολ που δέχτηκε στο 6ο λεπτό, έφερε... τούμπα το ματς και προκρίθηκε πανηγυρικά με το 4-1 στην έδρα της Καϊσάρ από το Καζακστάν. Ο Λομπιανίτζε μόλις στο 6' σκόραρε, έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους και αιφνιδίασε την ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη, η οποία με αντεπίθεση διαρκείας γύρισε το ματς από το πρώτο ημίχρονο και στο δεύτερο έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην επικράτησή της. Ο Ντε Βινσέντι δέκα λεπτά μετά έφερε το σκορ στα ίσα, για να έρθει ο πρώην χαφ του Παναθηναϊκού, Ανουάρ Τουχαμί, να το φέρει... τούμπα με σουτάρα στο 25'. Ο Αντζιλι που είχε αντικαταστήσει τον Κλωναρίδη στο ημίχρονο, έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του στο 48' (1-3) και ο Ντε Βινσέντι στο φινάλε σκόραρε εκ νέου, με τον πρώην μεσοεπιθετικό του ΠΑΣ Γιάννινα να διαμορφώνει το τελικό 4-1.

Καϊσάρ-ΑΠΟΕΛ 1-4

Καϊσάρ (Μλαντένοφ): Ζάρουτσκι, Αμιρσέιτοφ (89' Κασκέν), Γκραφ, Μαρότσκιν, Καΐροφ, Μπιτάνγκ, Ναρζιντάγιεφ (58' Στανισάβλιεβιτς), Ταγκιμπέργκεν (85' Γκούρμαν), Φεντίν, Λομπιανίτζε, Κόλεφ.

ΑΠΟΕΛ (Ουζουνίδης): Σίλβα, Ενσούε, Σιέλης, Σάντος, Γοτυίλερ, Εντονγκαλά (85' Νουχίου), Ανουάρ, Ζαχίντ, Κλωναρίδης (46' Ατζίλι), Ντε Βινσέντι, Σαχάρ (58' Τάαμαρι)