Euroleague: Νίκη με ανατροπή για την Ρεάλ στο Μιλάνο

Η Ρεάλ πήρε τη νίκη επί της Αρμάνι στο Μιλάνο για την Euroleague / Φωτογραφία: twitter, Felippe reyes

Με εξαιρετικό τέταρτο δεκάλεπτο, η Ρεάλ Μαδρίτης κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να κερδίσει την Αρμάνι στο Μιλάνο, για την 27η αγωνιστική της Euroleague.

Οι Μαδριλένοι επικράτησαν με σκορ 78-73, χάρη σε ένα επί μέρους σκορ 32-18 στην τελευταία περίοδο και έτσι κατάφερε να διατηρηθεί στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας, σε ένα ματς που έγινε κεκλεισμένων των θυρών λόγω του κορωνοϊού. Ηδη η Ρεάλ, μαζί με την Εφές και την Μπαρτσελόνα έχουν πάρει το εισιτήριο για τα πλέι οφ.

Στα άλλα ματς, εκτός του ελληνικού «εμφυλίου», η ΤΣΣΚΑ κέρδισε το ρωσικό ντέρμπι με την Χίμκι, επικρατώντας με 86-78, ενώ η Ζαλγκίρις έχει μπει για τα καλά στη μάχη για τα πλέι οφ, μετά τη νέα της νίκη επί της Χίμκι με 96-85.

Euroleague: Τα αποτελέσματα της 27ης αγωνιστικής

• ΤΣΣΚΑ Μόσχας -Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 86-78
  • Ζαλγκίρις Κάουνας -Χίμκι 96-85
  • ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 81-78
  • Βιλερμπάν -Βαλένθια 72-65
  • Αρμάνι Μιλάνο -Ρεάλ Μαδρίτης 73-78