Euroleague: Επιστροφή στις νίκες για την Παρτίζαν με σούπερ Πάντερ - iefimerida.gr

Euroleague: Επιστροφή στις νίκες για την Παρτίζαν με σούπερ Πάντερ

Παρτίζαν-Βιλερμπάν, Euroleague
Παρτίζαν-Βιλερμπάν, Euroleague / Φωτογραφία: X

Μετά από δύο σερί ήττες, η Παρτίζαν μπήκε με το… δεξί στο 2024 και στον δεύτερο γύρο της Euroleague, επικρατώντας εύκολα της Βιλερμπάν με 90-77 στην «Stark Arena».

Οι Σέρβοι πάτησαν… γκάζι μετά τη δεύτερη περίοδο κι έφτασαν στη 10η νίκη τους σε 18 αγώνες στη Euroleague, την ώρα που οι Γάλλοι παραμένουν στην «ουρά» της βαθμολογίας με 2-16.

Τα… κέφια του Κέβιν Πάντερ (22π., 4/5τρίπ.) κι ο επιθετικός πλουραλισμός της Παρτίζαν της έδωσαν ένα πολύ σημαντικό προβάδισμα μετά τη δεύτερη περίοδο (επί μέρους σκορ 27-14) και «τελείωσαν» νωρίς το ματς για τους Σέρβους.

Ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς είδε και τους 12 παίκτες του που πάτησαν το παρκέ να σκοράρουν, την ώρα που η Βιλερμπάν εκμεταλλευόμενη τη χαλάρωση των Σέρβων, κατάφερε να «μαζέψει» λίγο τη διαφορά στο τελευταίο δεκάλεπτο, έχοντας ως μοναδικό διασωθέντα τον Μάικ Σκοτ (24π., 3/8τρίπ., 10ρ.).

Τα δεκάλεπτα: 23-17, 50-31, 69-45, 90-77