Επέστρεψε φουριόζος ο Αντετοκούνμπο- 22 πόντους σε φιλική νίκη των Μπακς επί των Σπερς - iefimerida.gr

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο με τα χέρια στη μέση
Εντυπωσιακό ξεκίνημα για τον Αντετοκούνμπο στα φιλικά προετοιμασίας / Φωτογραφία: twitter, NBA

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο γύρισε όπως… σταμάτησε στο NBA.

Στο πρώτο φιλικό προετοιμασίας των Μιλγουόκι Μπακς, για την επανέναρξη του πρωταθλήματος, ήταν εξαιρετικός και με 22 πόντους βοήθησε την ομάδα του να κερδίσει τους Σαν Αντόνιο Σπερς με 113-92. Ο «Greek Freak» αγωνίστηκε για 21 λεπτά και είχε 22 πόντους με 3/8 βολές, 8/8 δίποντα και 1/5 τρίποντα, ενώ παράλληλα μάζεψε τρία ριμπάουντ, έδωσε τέσσερις ασίστ και είχε τρία κλεψίματα.

Ακολούθησαν σε πόντους ο Μπρουκ Λόπεζ με 17 πόντους και ο Μίλντετον με 16 πόντους, ενώ για τους φιλοξενούμενους πρώτος σκόρερ ήταν ο Γουόκερ με 14 πόντους.

Στο ματς αγωνίστηκε και ο Θανάσης Αντετοκύνμπο, όμως έπαιξε μόλις τρία λεπτά καθώς τραυματίστηκε πέφτοντας άτσαλα με το κεφάλι στο παρκέ, σε μία άμυνα. Πλέον αναμένεται η γνωμάτευση του ιατρικού τιμ, για να διαπιστωθεί η σοβαρότητα του τραυματισμού του.