Νέα γκέλα για τους Μπακς παρά το triple double του Αντετοκούνμπο -Ηττήθηκαν από την Οκλαχόμα με 114-109

Τρίτη συνεχόμενη ήττα για τους Μπακς του Αντετοκούνμπο / Φωτογραφία: AP

Τι κι αν ο Γιάννης Αντετοκούνμπο σημείωσε το τέταρτο triple double της φετινής σεζόν;

Οι Μιλγουόκι Μπακς έχασαν ένα ακόμη παιχνίδι, αυτή τη φορά από την αδύναμη (θεωρητικά) φέτος Οκλαχόμα, με σκορ 114-109 και έπεσαν στο 16-11, καθώς γνώρισαν την τρίτη διαδοχική ήττα τους. Οι Μπακς παρουσίασαν ξανά αδυναμίες στην άμυνα, ενώ ήταν απελπιστικά άστοχοι στο πρώτο ημίχρονο. Παρά το εξαιρετικό τρίτο δεκάλεπτο (επί μέρους σκορ 40-29) δεν κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή και έτσι γνώρισαν άλλη μία ήττα.

Ο Αντετοκούνμπο είχε 27 πόντους με 10/18 σουτ (1 τρίποντο) και 3/3 βολές, ενώ μάζεψε 17 ριμπάουντ, μοίρασε 10 ασίστ και είχε επίσης 3 κλεψίματα, 3 τάπες και 5 λάθη σε 36 λεπτά συμμετοχής.

Ο Κρις Μίντλετον (24π.) και ο Μ. Πόρτις (23π.) βοήθησαν στο σκοράρισμα, αλλά η απουσία του βασικού πλέι μέικερ, Τ. Χόλιντεϊ, είναι παραπάνω από εμφανής στα «Ελάφια». Για τους νικητές, που έφτασαν το ρεκόρ τους στο 11-15, πρώτος σκόρερ ήταν ο Τζάκσον με 22 πόντους.