Προκριματικά Champions League: «Καθάρισαν» Αϊντχόβεν και Μονακό τις προκρίσεις - iefimerida.gr

Προκριματικά Champions League: «Καθάρισαν» Αϊντχόβεν και Μονακό τις προκρίσεις

Η Αϊντχόβεν πέτυχε ακόμη μία νίκη
Η Αϊντχόβεν πέτυχε ακόμη μία νίκη /ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: PSV

Τόσο η Αϊντχόβεν, όσο και η Μονακό... καθάρισαν τις προκρίσεις για τα πλέι οφ των προκριματικών του Champions League.

Η Σέριφ Τίρασπολ έμεινε όρθια στο Βελιγράδι απέναντι στον Ερυθρό Αστέρα (1-1) με τους Αθανασιάδη και Κολοβό να ξεκινούν βασικοί, με τον Έλληνα γκολκίπερ της ομάδας της Μολδαβίας, πάντως, να κάνει λάθος στο γκολ των Σέρβων. Οι Μολδαβοί προηγήθηκαν με φάουλ του Καστανιέδα και ισοφαρίστηκαν άμεσα λίγο πριν το ημίχρονο. Ο Ερυθρός Αστέρας έπαιξε με παίκτη λιγότερο από το 58ο λεπτό λόγω αποβολής του Κανγκά.
Στα υπόλοιπα πρώτα ματς για τον γ' προκριματικό γύρο του Champions League, η Αϊντχόφεν διέλυσε 3-0 τη Μίντιλαντ εκτός έδρας, ενώ η Μονακό επίσης μακριά από το… σπίτι της πέρασε από την Πράγα, 2-0 κόντρα στη Σπάρτα.