Βόλος: Έλυσε το συμβόλαιο του ποδοσφαιριστή που έκανε το πέναλτι με την ΑΕΚ -«Δεν του ευχόμαστε καλή συνέχεια» - iefimerida.gr

Ο Βόλος έλυσε το συμβόλαιο του ποδοσφαιριστή Ντομινίκ Κρούζλιακ
Ο Βόλος έλυσε το συμβόλαιο του ποδοσφαιριστή Ντομινίκ Κρούζλιακ / Φωτογραφία: Intime-ΒΗΧΟΣ ΝΙΚΟΣ

Παρελθόν αποτελεί από τον Βόλο ο Ντομινίκ Κρούζλιακ, πληρώνοντας εν πολλοίς τα δύο πέναλτι στα οποία υπέπεσε στους αγώνες με τη Λαμία και την ΑΕΚ.

Ο Σλοβάκος στόπερ πραγματοποίησε ένα κάκιστο ξεκίνημα στο πρωτάθλημα της Super League και στον Βόλο δεν ήταν καθόλου ικανοποιημένοι με όσα είδαν από αυτόν στα παιχνίδια που έπαιξε με την ομάδα του Κώστα Μπράτσου.

Η θεσσαλική ΠΑΕ γνωστοποίησε τη λύση της συνεργασίας των δύο πλευρών με έναν μάλλον δηκτικό τρόπο, καθώς αναφέρει: «Η ΠΑΕ Βόλος ανακοινώνει την κοινή συναινέσει λύση του συμβολαίου της με τον Ντομινίκ Κρούζλιακ. Δεν του ευχόμαστε καλή συνέχεια, αλλά σίγουρα θα τον θυμόμαστε».

Η δυσαρέσκεια δεν έχει να κάνει μόνο με το χέρι-πέναλτι στο οποίο υπέπεσε κατά τη διάρκεια των καθυστερήσεων της αναμέτρησης κόντρα στην Ένωση, για την 3η αγωνιστική της Super League 2023-24, αλλά γενικότερα για την εικόνα του στα ματς που αγωνίστηκε.

Υπενθυμίζεται ότι ο Κρούζλιακ έγινε ο μοιραίος παίκτης για τον Βόλο στην ήττα της τοπικής ομάδας από την ΑΕΚ, με 3-2. Η αντίδρασή του στην κεφαλιά του Μουκουντί και ενώ κυλούσε το έξτρα 7λεπτο που είχε δείξει ο τέταρτος διαιτητής του αγώνα δεν ήταν η κατάλληλη και έτσι ο Άμραμπατ από την άσπρη βούλα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.