Βόλεϊ: Ο Παναθηναϊκός ισοφάρισε σε 1-1 τον ΠΑΟΚ, τον κέρδισε με 3-0 σετ - iefimerida.gr

Βόλεϊ: Ο Παναθηναϊκός ισοφάρισε σε 1-1 τον ΠΑΟΚ, τον κέρδισε με 3-0 σετ

Οι βολεϊμπολίστες του Παναθηναϊκού πανηγυρίζουν
Οι βολεϊμπολίστες του Παναθηναϊκού πανηγυρίζουν /ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: INTIMENEWS

Μόνο για ένα σετ, το πρώτο, άντεξε ο ΠΑΟΚ απέναντι στον Παναθηναϊκό για τα ημιτελικά του βόλεϊ ανδρών στην Volley League.

Ο «Δικέφαλος» έφτασε κοντά στην κατάκτησή του αλλά το έχασε στις λεπτομέρειες, κι έκτοτε μόνο οι «πράσινοι» υπήρχαν στο κλειστό του ΟΑΚΑ. Η ομάδα του Δημήτρη Ανδρεόπουλου έφτασε στη νίκη με 3-0, ισοφάρισε σε 1-1 τη σειρά των ημιτελικών με τη μακεδονική ομάδα κι έτσι η πρόκριση στον τελικό θα κριθεί σε τρίτο και τελευταίο αγώνα, που επίσης θα διεξαχθεί στο Ολυμπιακό Στάδιο, την Κυριακή 5 Ιουλίου, με ώρα έναρξης στις 19:00.

Οι «πράσινοι» με μεγάλο όπλο τους ξανά το μπλοκ έφτασαν εύκολα στη νίκη με εξαίρεση το πρώτο σετ το οποίο κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Καθοριστικός για την εξέλιξη του ματς ήταν ο τραυματισμός του Σωτήρη Σωτηρίου ο οποίος στο τέλος του πρώτου σετ ένιωσε ενοχλήσεις στον προσαγωγό του δεξιού ποδιού και δεν αγωνίστηκε στη συνέχεια του αγώνα. Μένει να δούμε σε τι κατάσταση θα είναι και εάν θα αγωνιστεί την Κυριακή στο τρίτο ματς.

Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ 3-0

Τα σετ: 29-27, 25-17, 25-18