Australian Open-Live ενημέρωση: Τσιτσιπάς-Καρούζο 3-0 σετ

Προσπάθεια του Στέφανου Τσιτσιπά στον αγώνα με τον Καρούζο / Φωτογραφία: AP

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς δίνει αυτή την ώρα τον πρώτο του αγώνα στο Australian Open, με αντίπαλο τον Ιταλό Σαλβατόρε Καρούζο. Live ενημέρωση από το iefimerida.

11:57 Τσιτσιπάς-Καρούζο, 3-0 σετ (6-0, 6-2, 6-3): Ο Στέφανος Τσιτσιπάς κρατάει το σερβίς του, παίρνει το τρίτο σετ και τη νίκη-πρόκριση στην επόμενη φάση.

11:53 Τσιτσιπάς-Καρούζο, 2-0 σετ (6-0, 6-2), 5-3 γκέιμ στο τρίτο σετ: Μειώνει σε 5-3 γκέιμ ο Ιταλός, που έσωσε τρία ματς πόιντ! Σερβίρει για τη νίκη τώρα ο Στέφανος.

11:43 Τσιτσιπάς-Καρούζο, 2-0 σετ (6-0, 6-2), 5-2 γκέιμ στο τρίτο σετ: Παίρνει και το έβδομο γκέιμ ο Τσιτσιπάς, μια ανάσα από την κατάκτηση του τρίτου σετ και της νίκης.

11:43 Τσιτσιπάς-Καρούζο, 2-0 σετ (6-0, 6-2), 4-2 γκέιμ στο τρίτο σετ: Με δυσκολία κρατάει το σερβίς του ο Ιταλός τενίστας, μειώνει σε 4-2 γκέιμ.

11:37 Τσιτσιπάς-Καρούζο, 2-0 σετ (6-0, 6-2), 4-1 γκέιμ στο τρίτο σετ: Πολύ άνετα κρατά το σερβίς του ο Στέφανος, πολύ κοντά στη νίκη πλέον.

11:33 Τσιτσιπάς-Καρούζο, 2-0 σετ (6-0, 6-2), 3-1 γκέιμ στο τρίτο σετ: Μπρέικ από τον Στέφανο, που πλέον προηγείται 3-1 γκέιμ στο τρίτο σετ.

11:26 Τσιτσιπάς-Καρούζο, 2-0 σετ (6-0, 6-2), 2-1 γκέιμ στο τρίτο σετ: Χωρίς να χάσει πόντο κερδίζει το τρίτο γκέιμ στο τρίτο σετ ο Τσιτσιπάς.

11:23 Τσιτσιπάς-Καρούζο, 2-0 σετ (6-0, 6-2), 1-1 γκέιμ στο τρίτο σετ: Κρατά άνετα το σερβίς του ο Ιταλός και ισοφαρίζει σε 1-1 γκέιμ στο τρίτο σετ.

11:21 Τσιτσιπάς-Καρούζο, 2-0 σετ (6-0, 6-2), 1-0 γκέιμ στο τρίτο σετ: Δυνατά και στο τρίτο σετ ο Ελληνας πρωταθλητής, παίρνει κεφάλι και πάει φουλ για τη νίκη-πρόκριση.

11:17 Τσιτσιπάς-Καρούζο, 2-0 σετ (6-0, 6-2): Μπρέικ και σετ από τον Στέφανο Τσιτσιπά, χωρίς να χάσει πόντο στο τελευταίο γκέιμ!

11:13 Τσιτσιπάς-Καρούζο, 1-0 σετ (6-0), 5-2 γκέιμ στο δεύτερο σετ: Ένα γκέιμ μακριά και από το δεύτερο σετ ο Τσιτσιπάς, που καθάρισε εύκολα το έβδομο γκέιμ.

11:09 Τσιτσιπάς-Καρούζο, 1-0 σετ (6-0), 4-2 γκέιμ στο δεύτερο σετ: Ο Καρούζο απαντά και κερδίζει εύκολα το έκτο γκέιμ.

11:06 Τσιτσιπάς-Καρούζο, 1-0 σετ (6-0), 4-1 γκέιμ στο δεύτερο σετ: Πολύ εύκολα ο Τσιτσιπάς κρατά το σερβίς του και πλέον προηγείται 4-1 στο δεύτερο σετ.

11:03 Τσιτσιπάς-Καρούζο, 1-0 σετ (6-0), 3-1 γκέιμ στο δεύτερο σετ: Νέο μπρέικ για τον Τσιτσιπά, στο πιο μεγάλο σε διάρκεια γκέιμ του αγώνα μέχρι τώρα! Πλέον ο Στέφανος βάζει πλώρη και για την κατάκτηση του δεύτερου σετ.

10:51 Τσιτσιπάς-Καρούζο, 1-0 σετ (6-0), 2-1 γκέιμ στο δεύτερο σετ: Ο Στέφανος Τσιτσιπάς κερδίζει εύκολα το τρίτο γκέιμ στο δεύτερο σετ και είναι μπροστά με 2-1.

10:48 Τσιτσιπάς-Καρούζο, 1-0 σετ (6-0), 1-1 γκέιμ στο δεύτερο σετ: Ο Καρούζο κρατά με δυσκολία το σερβίς του, παίρνει το πρώτο του γκέιμ στον αγώνα και ισοφαρίζει σε 1-1 στο δεύτερο σετ.

10:41 Τσιτσιπάς-Καρούζο, 1-0 σετ, 1-0 γκέιμ στο δεύτερο σετ: Πολύ δυνατό ξεκίνημα και στο δεύτερο σετ για τον Τσιτσιπά, καθώς παίρνει το γκέιμ στο σερβίς του χάνοντας μόλις έναν πόντο.

10:37 Τσιτσιπάς-Καρούζο, 1-0 σετ: Ο Στέφανος Τσιτσιπάς καθάρισε πολύ εύκολα το πρώτο σετ (6-0 γκέιμ) και πήρε κεφάλι στο ματς!

10:33 Τσιτσιπάς-Καρούζο, πρώτο σετ, 5-0 γκέιμ: Μια ανάσα από την κατάκτηση του πρώτου σετ ο Στέφανος Τσιτσιπάς, πήρε και το πέμπτο σερί γκέιμ!

10:30 Τσιτσιπάς-Καρούζο, πρώτο σετ, 4-0 γκέιμ: Νέο μπρέικ από τον Στέφανο, 4-0 μπροστά στο πρώτο σετ!

10:24 Τσιτσιπάς-Καρούζο, πρώτο σετ, 3-0 γκέιμ: Μπροστά με 3-0 ο Τσιτσιπάς, ιδανικό ξεκίνημα στον αγώνα.

10:20 Τσιτσιπάς-Καρούζο, πρώτο σετ, 2-0 γκέιμ: Μπρέικ του Στέφανου στο σερβίς του Ιταλού! Πολύ δυνατό ξεκίνημα για τον Έλληνα πρωταθλητή!

10:17 Ο Τσιτσιπάς παίρνει το πρώτο γκέιμ του αγώνα, σχετικά άνετα, καθώς έχασε μόλις έναν πόντο.

10:15 Αρχισε η αναμέτρηση! Στο σερβίς ο Στέφανος Τσιτσιπάς.

10:13 Κάνουν προθέρμανση οι Τσιτσιπάς και Καρούζο. Να θυμίσουμε ότι ο αγώνας της Μαρίας Σάκκαρη αναβλήθηκε για αύριο, Τρίτη, λόγω της βροχής που πέφτει στη Μελβούρνη. Ο αγώνας του Τσιτσιπά διεξάγεται κανονικά, σε γήπεδο με κλειστή οροφή.

10:07 Στο κορτ οι δύο παίκτες, σε λίγο θα ξεκινήσει η αναμέτρηση.