Ο Ατρόμητος έχασε με 4-3 σε φιλικό αγώνα από την Αούστρια Λουστενάου - iefimerida.gr

Ο Ατρόμητος έχασε με 4-3 σε φιλικό αγώνα από την Αούστρια Λουστενάου

Ο Ατρόμητος στο φιλικό με την Αούστρια Βιέννης
Ο Ατρόμητος στο φιλικό με την Αούστρια Βιέννης /ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: GAZZETA

Ο Ατρόμητος ηττήθηκε με 4-3 σε φιλικό αγώνα από την Αούστρια Λουστενάου, δείχνοντας καλό πρόσωπο μόνο στην επίθεση.

Οι Περιστεριώτες έδειξαν πως ακόμα χρειάζονται δουλειά ώστε να παρουσιαστούν έτοιμοι στα προκριματικά του Europa League. Στο 21' ήρθε το γκολ για τους Περιστεριώτες. Σέντρα του Κιβρακίδη από τα δεξιά, ο Κορτ έστρωσε με το στήθος στον Μανούσο κι αυτός από το ύψος του πέναλτι πλάσαρε για το 0-1. Η απάντηση όμως ήταν άμεση, με τους Αυστριακούς να ισοφαρίζουν στο 23' με σουτ μέσα από την περιοχή.

Δύο λεπτά αργότερα, ο Ατρόμητος πήρε εκ νέου το προβάδισμα, όταν οι ποδοσφαιριστές του Αναστασίου έκλεψαν στο κέντρο, ο Ούμπιδες έκανε το ένα – δύο με τον Βέλλιο και με σουτ από το ημικύκλιο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-2. To «αστέρι», έφτασε να προηγείται μέχρι και με 1-3, όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Γούτας με κεφαλιά σκόραρε. Εννέα λεπτά αργότερα, η Αούστρια μείωσε εκ νέου σε 2-3 με σουτ μέσα από την περιοχή.

Στο πρώτο λεπτό της επανάληψης υπήρξε μια αδράνεια στην άμυνα και μετά από σέντρα από τα δεξιά οι Αυστριακοί έκαναν το 3-3. Μετά από μια κάθετη μπαλιά στα δεξιά της άμυνας του Ατρόμητου, με πλασέ ήρθε το 4-3 στο 71'.

Η αρχική εντεκάδα του Ατρόμητου: Μέγιερι, Κιβρακίδης, Αθανασίου, Γούτας, Στρούγκης, Ούμπιδες, Χαρίσης, Κορτ, Μανούσος, Ενσικουλού, Βέλλιος