Ατρόμητος-Αστέρας Τρίπολης 2-0: «Καθάρισαν» μέσα σε τρία λεπτά οι Περιστεριώτες - iefimerida.gr

Ατρόμητος-Αστέρας Τρίπολης 2-0: «Καθάρισαν» μέσα σε τρία λεπτά οι Περιστεριώτες

Ατρόμητος-Αστέρας
Ατρόμητος-Αστέρας / Φωτογραφία: Twitter

Ο Ατρόμητος επικράτησε του Αστέρα Τρίπολης στο Δημοτικό Στάδιο Περιστερίου με σκορ 2-0, για τη 12η αγωνιστική της Super League.

Το δυνατό ξεκίνημα των Περιστεριωτών, κατά το οποίο σημείωσαν δύο τέρματα, τους έδωσε το δικαίωμα να διαχειριστούν το ματς και εν τέλει να φτάσουν στο πολυπόθητο «τρίποντο».

Το σκορ άνοιξε ο Δημήτρης Χατζηισαΐας μόλις στο 9ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Κιάρτανσον διαμόρφωσε το τελικό 2-0 υπέρ των γηπεδούχων.

Η τελευταία νίκη του Ατρομήτου στη Super League ήταν στην 7η αγωνιστική κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα, εντός έδρας.