ATP Finals: «Λύγισε» στο τέλος ο Τσιτσιπάς -Ηττα με 2-1 σετ από τον Ναδάλ - iefimerida.gr

ATP Finals: «Λύγισε» στο τέλος ο Τσιτσιπάς -Ηττα με 2-1 σετ από τον Ναδάλ

Ο Στέφανος Τσίτσιπας
Ο Στέφανος Τσίτσιπας -Φωτογραφία: AP

Ο Ράφαελ Ναδάλ έκαμψε την αντίσταση του Στέφανου Τσιτσιπά με 2-1 σετ, στον τελευταίο αγώνα της φάσης των ομίλων του ATP Finals. Παρά την ήττα, ο Έλληνας πρωταθλητής είχε εξασφαλίσει ήδη την πρόκριση!

Ο Ρότζερ Φέντερερ θα είναι ο αντίπαλος του Στέφανου Τσιτσιπά στον ημιτελικό του ATP Finals, που είναι προγραμματισμένος να διεξαχθεί το Σάββατο (16/11) στις 16:00.

Η νίκη του Αλεξάντερ Ζβέρεφ στο τελευταίο ματς επί του αδιάφορου, Ντανίλ Μεντβέντεφ με 2-0 σετ (6-4, 7-6) έφερε τον «Βασιλιά» στο δρόμο του κορυφαίου Έλληνα τενίστα, ενώ ταυτόχρονα έστειλε... σπίτι του τον Ράφα Ναδάλ.