Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΣ Γιάννινα 1-1: «Μοιρασιά» στην Αρκαδία -Πέμπτη σερί ισοπαλία για τους Ηπειρώτες - iefimerida.gr

Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΣ Γιάννινα, Super League
Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΣ Γιάννινα, Super League / Φωτογραφία: Eurokinissi

Ο Αστέρας Τρίπολης «κόλλησε» στο 1-1 με τον ΠΑΣ Γιάννινα στην Αρκαδία, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Super League.

Αυτή ήταν η πέμπτη συνεχόμενη ισοπαλία για τους Ηπειρώτες στο πρωτάθλημα, ενώ για τους Αρκάδες η τρίτη.

Το σκορ άνοιξε ο Ριέρα με όμορφο τρόπο μόλις στο δεύτερο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ ο Εραμούσπε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 37ο λεπτό της αναμέτρησης έφερε το ματς στα ίσια, με το 1-1 να παραμένει μέχρι το τέλος.