Αστέρας Τρίπολης - Απόλλων Σμύρνης 2-2: «Έκλεισαν» τη σεζόν με γκολ αλλά... χωρίς νίκη - iefimerida.gr

Αστέρας Τρίπολης - Απόλλων Σμύρνης
Αστέρας Τρίπολης - Απόλλων Σμύρνης / Φωτογραφία: Eurokinissi

Ο Αστέρας Τρίπολης ήρθε ισόπαλος 2-2 με τον Απόλλωνα Σμύρνης για την 7η και τελευταία αγωνιστική των πλέι άουτ της Super League.

Τα πάντα σε αυτό το αδιάφορο από βαθμολογικής άποψης παιχνίδι συνέβησαν στο δεύτερο ημίχρονο.

Οι γηπεδούχοι του Ράσταβατς προηγήθηκαν στο 49ο λεπτό με κεφαλιά του Μπαράλες από σέντρα του Άλβαρες, για να ισοφαρίσει ο Τσιλούλης στο 69΄ από κοντά σε 1-1.

Στο 74΄ ο Ιγκλέσιας, που όπως και ο σκόρερ του Απόλλωνα είχε μπει νωρίτερα ως αλλαγή, ξανάδωσε το προβάδισμα στον Αστέρα, για να διαμορφώσει το τελικό σκορ ο Ντάουντα στο 90΄.

Στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης αποβλήθηκε ο Ιγκλέσιας για μαρκάρισμα στον Ντάουντα.

Αστέρας Τρίπολης - Απόλλων Σμύρνης 2-2

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Καρμόνα, Πίτσου (65΄ Καστάνο), Αντζουλάς, Άλβαρες, Κανελλόπουλος (61΄ Ιγκλέσιας), Μουνάφο (80΄ Βαλιέντε), Σίτο (80΄ Σονί), Ριέρα, Μιχόπουλος (61΄ Κρεσπί), Μπαράλες.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Μπάμπης Τεννές): Κότσαρης, Μπαξεβανίδης (88΄ Δούμας), Λισγάρας, Ντομίνγκες, Βιτλής (81΄ Τουτουαρίμα), Κάστρο (60΄ Κραγιόπουλος), Σλίβκα (88΄ Παπαγεωργίου), Φατιόν, Μαρτίνες (60΄ Τσιλούλης), Ντάουντα, Ιωαννίδης.