Άρης - Μακάμπι 2-1: Το πάλεψε μέχρι τέλους αλλά αποκλείστηκε από τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις - iefimerida.gr

Άρης - Μακάμπι Τελ Αβίβ
Άρης - Μακάμπι Τελ Αβίβ / Φωτογραφία: Eurokinissi

Ο Άρης το πάλεψε αλλά δεν κατάφερε να προκριθεί εις βάρος της Μακάμπι Τελ Αβίβ στα πλέι οφ του Conference League.

Οι Θεσσαλονικείς μπορεί να πήραν τη νίκη με σκορ 2-1 στη ρεβάνς, ωστόσο το 2-0 του πρώτου αγώνα έδωσε την πρόκριση στους Ισραηλινούς.

Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους ο Γκρέι με πέναλτι στο 60ό λεπτό της αναμέτρησης, με τον Ζάχαβι να απαντά στο 74΄κόντρα στη ροή του ματς.

Ο Ντουκουρέ έδωσε εκ νέου προβάδισμα στον Άρη, ωστόσο δεν κατάφερε να σκοράρει ακόμα ένα τέρμα που θα έστελνε το ματς στην παράταση.

Με αυτό τον τρόπο, ο Άρης ολοκλήρωσε τη φετινή ευρωπαϊκή του πορεία.