Αρης: Κέρδισε σε φιλικό 3-1 τον Απόλλωνα Λάρισας - iefimerida.gr

Αρης: Κέρδισε σε φιλικό 3-1 τον Απόλλωνα Λάρισας

Φάση από τον φιλικό αγώνα Αρης-Απόλλων Λάρισας
Φάση από τον φιλικό αγώνα Αρης-Απόλλων Λάρισας /ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: EUROKINISSI

Nίκη για τον Αρη κόντρα στον Απόλλων Λάρισας με 3-1 σε φιλικό παιχνίδι.

Οι «κίτρινοι» επικράτησαν με 3-1 του Απόλλωνα Λάρισας σε φιλικό που διεξήχθη στον Εύοσμο, πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση. Μόλις στο 7’ ο Τόνσο έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του Τόλη Τερζή, ωστόσο τέσσερα λεπτά αργότερα ο Απόλλων Λάρισας το έφερε στα... ίσα με τον Ναζίμ! Λίγο αργότερα, λίγο έλειψε η ομάδα της Λάρισαν να γράψει την ανατροπή αλλά το φάουλ του Νύκταρη σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι και τελικά στο 32ο λεπτό ο Τόνσο σκόραρε εκ νέου για το 2-1 του Άρη. Το σκορ παρέμεινε μέχρι το 90ο λεπτό, όταν ο Μαντσίνι κέρδισε πέναλτι και ο ίδιος διαμόρφωσε το 3-1 από την άσπρη βούλα, ενώ λίγο νωρίτερα είχε... σημαδέψει το οριζόντιο δοκάρι με εκτέλεση φάουλ.

ΑΡΗΣ (Τόλης Τερζής): Τσιλιγγίρης, Κωνσταντινίδης, Μενέντεθ, Σόουζα, Δεληζήσης, Αμπού Μπα, Ντουάρτε (80' Μαρμαρίδης), Μαντσίνι, Τόνσο, Μαρτίνες (85' Τσαγκαλίδης), Διαμαντόπουλος (62' Μπακούτσης).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Αριάν Μπελά): Γκέκας, Σκούπρα, Κουρτεσιώτης, Καρατάσιος, Τασιούλης, Χατζής, Νύκταρης (60' Νούσιος), Ναζίμ, Κωστούλας (60' Μπιμάι), Γκουστάβο (85' Καρρίκι), Μπαστακός (79' Σιφναίος).