Αντετοκούνμπο: Εμεινε κάτω από 10 πόντους μετά από δύο χρόνια και 108 αγώνες - iefimerida.gr

Αντετοκούνμπο: Εμεινε κάτω από 10 πόντους μετά από δύο χρόνια και 108 αγώνες

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο
Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο / ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: AP

Σε μια σπουδαία βραδιά για τους Μιλγουόκι Μπακς, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έμεινε στα... ρηχά.

Οι Μιλγουόκι Μπακς έκαναν πλάκα κόντρα στους Μαϊάμι Χιτ, τους διέλυσαν με 144-97 κάνοντας ρεκόρ στην ιστορία του ΝΒΑ με 29 τρίποντα, αλλά στο ίδιο παιχνίδι ο Γιάννης Αντετοκούνμπο είδε ένα σπουδαίο σερί να σπάει.

Ο Ελληνας σούπερ σταρ των Μιλγουόκι Μπακς έμεινε στους 9 πόντους, όντας ο μοναδικός παίκτης της ομάδας που δεν ευστόχησε σε τρίποντο στο παιχνίδι. Παράλληλα, όμως, έμεινε σε μονοψήφιο αριθμό πόντων για πρώτη φορά έπειτα από δύο χρόνια και 108 συνεχείς αγώνες στην κανονική περίοδο.

Συγκεκριμένα, ήταν 22 Δεκεμβρίου 2018 όταν ο Γιάννης είχε μείνει στους 9 πόντους με 3/12 σουτ, 13 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κοψίματα και 4 λάθη σε 34 λεπτά συμμετοχής, σε μία ήττα των Μπακς από τους Χιτ με 87-94.