Απίθανα πράγματα από Αντετοκούνμπο: Εβαλε 37 πόντους σε 21 λεπτά συμμετοχής -Στη νίκη των Μπακς επί των Νικς - iefimerida.gr

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο σε διεκδίκηση μπάλας με παίκτη των Νικς
Τρομερή εμφάνιση από τον Αντετοκούνμπο κόντρα στους Νικς / Φωτογραφία: AP

«Μαγική» εμφάνιση έκανε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο απέναντι στους Νιου Γιορκ Νικς.

Ο Ελληνας άσος έπαιξε μόλις 21 λεπτά και 26 δευτερόλεπτα, αλλά σε αυτό το διάστημα… πρόλαβε και έβαλε 37 πόντους, στην άνετη νίκη της ομάδας του με σκορ 128-102.

Ο Greek Freak έκανε πράγματα και θαύματα, σε χρόνο λιγότερο από το μισό του αγώνα. Σημείωσε 37 πόντους έχοντας 12/17 σουτ, με τρία εύστοχα τρίποντα και 10/12 βολές. Οι αντίπαλοί του όσο και να προσπαθούσαν, δεν μπορούσαν να τον σταματήσουν, ενώ σε μία φάση έπεσαν… τρεις πάνω του, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Στα 21 (και κάτι) λεπτά, ο Αντετοκούνμπο εκτός από τους 37 πόντους, πρόλαβε και μάζεψε και 9 ριμπάουντ, ενώ είχε ακόμη 4 ασίστ, 1 τάπα και μόλις ένα λάθος!

Δεύτερος σκόρερ ήταν ο Μίντλετον με 17π., ενώ για τους ηττημένους, ο Τζούλιους Ραντλ είχε 25 πόντους και 15 ριμπάουντ.