Ο Πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ Στέφανος Κασσελάκης βρέθηκε σήμερα μαζί με τον σύντροφό του Τάιλερ Μάκμπεθ στο Δρέπανο Αργολίδας όπου επισκέφθηκε την «2η Γιορτή Μανταρινιού».
Ο Πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ, περιηγήθηκε σε πάγκους και περίπτερα με τα τοπικά προϊόντα που έχουν ως βάση το φημισμένο μανταρίνι της περιοχής.
![Φωτογραφία argolikeseidhseis.gr-Μπουγιώτης Ε.](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2024-03/kasselakis-drepano-argolidas-2.jpg?itok=ENg_Hmb2)
Σύμφωνα με το τοπικό site, argolikeseidhseis.gr, o κ. Κασσελάκης απηύθυνε χαιρετισμό ενώ συνομίλησε με αγρότες παραγωγούς του τοπικού προϊόντος και άκουσε τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν στην καλλιέργεια του μανταρινιού και των πορτοκαλιών η οποία είναι η κύρια ενασχόληση των κατοίκων της περιοχής.
![Φωτογραφία argolikeseidhseis.gr-Μπουγιώτης Ε.](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2024-03/kasselakis-drepano-argolidas-6.jpg?itok=inAcLOqd)
![Φωτογραφία argolikeseidhseis.gr-Μπουγιώτης Ε.](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2024-03/kasselakis-drepano-argolidas-7.jpg?itok=nwbBEW_u)
![Φωτογραφία argolikeseidhseis.gr-Μπουγιώτης Ε.](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2024-03/kasselakis-drepano-argolidas-3.jpg?itok=z50cAGbR)
Τον κ. Κασσελάκη συνόδευε ο βουλευτής του κόμματος στο νομό Γιώργος Γαβρήλος.
![Φωτογραφία argolikeseidhseis.gr-Μπουγιώτης Ε.](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2024-03/kasselakis-drepano-argolidas-4.jpg?itok=p2ppDx7Z)
Στη γιορτή του μανταρινιού παρευρέθηκαν μεταξύ άλλων οι βουλευτές Αργολίδας Γ. Ανδριανός και Ανδ. Πουλάς, ο Δήμαρχος Ναυπλιέων Δ. Ορφανός, ο Αντιπεριφερειάρχης Αργολίδας Γ. Μαντζούνης, θεματικοί Αντιπεριφερειάρχες, Περιφερειακοί σύμβουλοι, Δημοτικοί Σύμβουλοι, ο Πρόεδρος του Επιμελητηρίου Αργολίδας Φ. Δαμούλος και φυσικά οι κάτοικοι της περιοχής.
![Φωτογραφία argolikeseidhseis.gr-Μπουγιώτης Ε.](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2024-03/kasselakis-drepano-argolidas-5.jpg?itok=c-_w0yUp)
Την ημερίδα διοργάνωσε ο Πολιτιστικός Σύλλογος Δρεπάνου σε συνεργασία με τον Δήμο Ναυπλιέων, την Περιφέρεια Πελοποννήσου, το Επιμελητήριο Αργολίδας και την Τοπική Κοινότητα Δρεπάνου.