Υπέροχο γκολ από τον Ερνάνες στο ντέρμπι Ρόμα-Λάτσιο [βίντεο] - iefimerida.gr

Υπέροχο γκολ από τον Ερνάνες στο ντέρμπι Ρόμα-Λάτσιο [βίντεο]

Ισόπαλες 1-1 αναδείχτηκαν Ρόμα και Λάτσιο στο ντέρμπι της Ρώμης, με τον Ερνάνες των τυπικά φιλοξενούμενων να είναι ο πρωταγωνιστής της αναμέτρησης.

Ο Βραζιλιάνος μέσος έβαλε μπροστά στο σκορ τους «λατσιάλι» στο 16ο λεπτό με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή. Ο 27χρονος άσος έγινε όμως ο μοιραίος παίκτης όταν υπέπεσε σε πέναλτι πάνω στον Μιραλέμ Πιάνιτς, με τον Φραντσέσκο Τότι να ισοφαρίζει από τα 11 βήματα στο 57ο λεπτό. Ο Βασίλης Τοροσίδης αγωνίστηκε και στα 90 λεπτά, ενώ ο Παναγιώτης Ταχτσίδης παρέμεινε στον πάγκο της Ρόμα.